Başkan Sandal neşteri vurdu: Kimler geldi, kimler gitti

EGEDESONSÖZ-Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal bürokraside neşteri vurdu. Sandal, birçok müdürü görevden alıp yerini değiştirirken başkan yardımcılarında da düzenleme yaptı.

Geçtiğimiz günlerde CHP İzmir İl eski Başkan Yardımcısı Berk Ulusal’ı Özel Kalem Müdürlüğü’ne CHP İzmir eski Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı’nın danışmanı Ulaş Aydın’ı da koordinatörlüğe atayarak ekipte düzenleme çalışmalarının startını veren Başkan Sandal, belediyenin bürokratik yapılanmasını da baştan aşağı değiştirdi.


HIZLA YÜKSELMİŞTİ

Sandal, ilk olarak başkan yardımcılıklarına bağlı müdürlükler ve şemayı yeniden şekillendirdi. Eski Başkan Hasan Karabağ’a yakın isimler arasında bulunan Başkan Yardımcısı Gamze Eraslan’a bağlı olan teknik müdürlüklerin tamamı alındı. Eraslan, spor ve kütüphane müdürlüğünden sorumlu oldu. 2009 yılında Bayraklı Belediyesi’ne sekreter kadrosunda işe başlayan Eraslan, Karabağ döneminde özel kalem müdürlüğü kadrosundan memur olmuş daha sonra da fen işleri, park bahçeler gibi müdürlüklere vekalet ettikten sonra başkan yardımcılığı koltuğuna oturmuştu.


DAMAT’A TIRPAN

Başkan Sandal, yeni düzenlemede Belediye Başkanı Hasan Karabağ’ın damadı olan Başkan Yardımcısı Gökalp Işın’ın yetkilerini tırpanladı. Temizlik İşleri, Ruhsat Denetim, Temizlik İşleri başta olmak üzere önemli müdürlüklerin bağlı olduğu Işın’a yeni düzenlemede Sağlık İşleri Müdürlüğü ile Kent Tarihi-Tanıtım Müdürlüğü bağlandı.


AYAZ’A İADE-İ İTİBAR

Karşıyaka Belediyesi’nde uzun yıllar çalıştıktan sonra Bayraklı’nın kuruluş aşamasında da görev yapan Başkan Yardımcısı Yıldırım Ayaz’a Fen İşleri, Temizlik İşleri, Park ve Bahçeler, Destek Hizmetler, Zabıta, Veteriner İşleri, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler, Kültür ve Sosyal İşler ile Muhtarlık İşleri Müdürlükleri bağlandı. Eski Başkan Karabağ döneminde kızak görevde olan ve yetkileri sınırlanan Ayaz yeni dönemde önemli müdürlüklerden sorumlu oldu. Ayaz, Başkan Karabağ’ın son dönemde anlaşamadığı ve çalışmak istemediği isimler arasında yer alıyordu.


ERDİCAN YERİNDE KALDI

Belediyenin kuruluşundan itibaren teknik işleri koordine eden isim olan Bornova Belediyesi kökenli bürokratlardan Başkan Yardımcısı Bahar Erdican da görevine devam ediyor. Erdican yeni yapılanmada, Emlak İstimlak, Kentsel Tasarım, İmar ve Şehircilik, Plan ve Proje, Ruhsat ve Denetim, Yapı Kontrol ile Araştırma ve Geliştirme Müdürlükleri’nden sorumlu oldu.

Belediyenin mali hizmetler ve ekonomi işlerini yürüten isimlerin başında gelen Başkan Yardımcısı Mehmet Şimşek yeni düzenlemede yerini korudu. Başkan Sandal, Şimşek’e tekrar İnsan Kaynakları, Yazı İşleri ve Encümen, Mali Hizmetler, Bilgi İşlem ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüklerini bağladı.  Sandal, Özel Kalem, Teftiş Kurulu ve Hukuk İşleri Müdürlükleri’ni doğrudan kendi yetkisine aldı.

ÖZEL KALEM DERSHANEYE GİTTİ!

Başkan Sandal, başkan yardımcılarındaki şema değişikliğinin dışında müdürlerde de değişikliğe gitti. Bayraklı Belediyesi’nde 9 yıldır Özel Kalem Müdürü olan Çağla Kadakal belediye dershanesi BAYSEM’e gönderildi. Özel Kalem Müdürlüğü ile Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün memuriyet-evrak işleri ise Jale Gönüslu’ya verildi. Daha önce orada görev yapan Cansu Uçar ise, düz memur olarak Kent Tarihi ve Tanıtım Müdürlüğü’ne gönderildi.

Kültür ve Sosyal İşler Müdür V. Selin Orhan’ın yerine müdür vekili olarak Selda Arslan geldi. Orhan ise düz memur olarak Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’ne gönderildi. Sosyal Yardım İşleri Müdürü Sakine Akyüz’ün yerine Muhtarlık İşleri eski Müdürü Ayşe Şanlı getirildi. Akyüz ise, düz memur olarak Kütüphane Müdürlüğü’ne gönderildi.

Diğer Müdürlüklere ait görev dağılımı ise şöyle oldu: Muhtarlık İşleri Müdür Vekili Ertuğrul Ersan, Ruhsat ve Denetim Müdür Vekili Ahmet Ceran, Temizlik İşleri Müdür Vekili Burak Soner, Fen İşleri Müdür Vekili Yusuf Açıkgöz, Bilgi İşlem Müdür Vekili Ömer Hakan Karaküçük, Kent Tarihi ve Tanıtım Müdür Vekili Umut Devrim Eryarar, Hukuk İşleri Müdür Vekili Meltem Özsarı, Araştırma ve Geliştirme Müdür Vekili Banu Özgürel, Park ve Bahçeler Müdür Vekili ise Seyfi Küçük oldu.

KAYNAK:
http://www.egedesonsoz.com/haber/baskan-sandal-nesteri-vurdu-kimler-geldi-kimler-gitti/1008016

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.