Ülkü Ocakları Bayraklı İlçe Başkanlığı her eğitim-öğretim yılı, ilçesinde bulunan okullara destek vermeye devam ediyor.

 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılında ilçedeki okullardaki öğrencilere defter, kalem, silgi gibi kırtasiye malzemeleri dağıtmışlardı. 2016-2017 Egitim ve Öğretim Yılında belirledikleri okullara özellikle anasınıflarına oyun parkları ve eğitici oyuncaklar ve zeka oyunları dağıtımını gerçekleştirmişlerdi.

2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılında da Ülkü Ocakları Bayraklı İlçe Başkanlığı boş geçmedi. İlköğretim Okullarına özel yaptırdıkları büyük panoların dağıtımına başladı.

Ülkü Ocakları Bayraklı İlçe Başkanı Tuncay Arslan, yeni eğitim-öğretim yılının tüm öğrencilere ve eğitim camiasına hayırlı olmasını dilerken, “Hz.Ali Efendimizin, ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.’ sözünden hareketle, Türk Milleti’nin refaha kavuşması ve içinde bulunduğumuz bu dönemde ileriye yönelik bir yatırım olarak gördüğümüz genç kardeşlerimizin okuması adına elimizden geldiğince katkı yapmaya çalışıyoruz.” dedi.

“Bizler Türklük gurur ve şuuruna, İslam Ahlak ve faziletine uygun yaşamayı kendisine ilke edinmiş kişiler olarak, dini inancımızın ilk emri olan “ikra” oku emrini idrak etmenin bilincindeyiz.” diyen Başkan Tuncay Arslan, “Hazret-i Cebrail ‘in oku emrinden sonra “Ben okuma bilmem” diyen Resulallah efendimize ikinci kez sarılıp Kainatın efendisini kucaklayarak ve sıkıp bırakmasından sonra aldığı cevap üzerine söyle seslendi; “Yaratan Rabbinin ismiyle oku.

O Rabbin ki, insanı bir kan pıhtısından yarattı. Oku. Rabbin sonsuz kerem sahibidir. O, insana kalemle yazmayı öğretendir.” Demek ki o ilk iki “oku” emri henüz Kur’an değil, okuma denilen işe başlamak için heceletme cinsinden hazırlayıcı bir emir teklif idi.

Kur’an, üçüncü defaki sıkıştırmadan sonra olan iş bu “Rabb’inin adıyla oku!” emri ile başlamıştı. Şu halde bu emir, ilk inmesinde hem yaratıcı bir mahiyette Hazreti Peygamber’i okumazken okur yapmış, hem öğretici bir şekilde nazmı ile okunanı belirtmeye başlamış, hem manası ile ilk vazifenin böyle yaratan, terbiye eden Allah’ı tanıtmak ve onun ismiyle okumaya başlamak olduğunu yükümlü tutmak şeklinde anlatmıştır.

Eğitime bu denli önem veren bir inanca sahip olan bizlerde tıpkı Hz.Ali (R.A.) gibi ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.’ sözünden hareketle, 2017-2018 Eğitim ve öğretim yılına merhaba diyen geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize eğitim hayatlarında başarı ve zihin açıklığı diliyoruz” şeklinde konuştu.

Türk Milleti ve vatanının geleceğinin teminatının gençlerin daha iyi yetişmesinin kaliteli eğitime bağlı olduğunu kaydeden Ülkü Ocakları Bayraklı İlçe Başkanı Tuncay Arslan, sözlerini şöyle tamamladı: “Bunun için Ülkü Ocakları Bayraklı İlçe başkanlığı olarak her türlü fedakarlığa hazırız.

İnsan hayatında aileden sonra en önemli basamak olan okul; bireyi hayata hazırlayan, gelişme ve çağdaşlaşma çabalarını başarıya ulaştıran, eğitim imkanlarını sistemli bir şekilde sunan ve geleceğe ilişkin hedeflerimize ulaştıracak olan bir eğitim yuvasıdır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.