Nazilli Belediyespor Yıldırım Demirören Spor Tesisleri Açıldı

NAZİLLİ

 

TFF 2. Lig takımlarından Nazilli Belediyespor’a ait Yıldırım Demirören Spor Tesisleri törenle açıldı. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili Hüsnü Güreli, Türk futboluna böylesi bir yerin kazandırılmasından dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Nazilli Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Yıldırım Demirören Spor Tesisleri törenle hizmete açıldı. Muhteşem açılış törenine Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, Başsavcı Mehmet Akif Dönertaş,  Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekilleri Hüsnü Güreli ve Ali Dürüst, TFF yönetim kurulu üyeleri Cengiz Zülfikaroğlu,  Ali Düşmez, Mustafa Çağlar, Alaattin Aykaç, Kadir Kardaş, Tuna Narlıtepe, Tuncay Yanık ile Hamdi Kutual, Aydın MHP Eski Milletvekili Ali Uzunırmak, Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, Meclis Başkanı Gürdal Yüzügüler, Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, Nazilli Belediyespor’da oynamış eski futbol oyuncuları, spor kulüpleri başkanları, İşadamları Muhtarlar Kurum ve kuruluşların daire Müdürleri Nazilli Belediyespor’lu taraftarlar,  Daire Müdürleri ve spor camiasından çok sayıda isim ve sporcular katıldı.

Yapımına 2015 yılında başlanılan ve TFF ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın katkılarıyla tamamlanan Nazili Belediyespor’un Yıldırım Demirören Spor Tesisleri’nin açılışı için Nazilli’ye gelen heyet önce Kaymakam İbrahim Küçük’ü daha sonra da Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı makamında ziyaret etti. Ev sahipliği yapan Kaymakam Küçük ve Başkan Haluk Alıcık eşliğinde Yıldırım Demirören Spor Tesisleri’ne gelen heyet mehteran takımı ve sporcuların meşaleleri ile karşılanırken, TFF Başkanı Yıldırım Demirören Fenerbahçe eski Asbaşkanı Hakan Dinçay’ın cenazesi nedeniyle kendi adını taşıyan tesislerin açılışına katılamadı. Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ile birlikte alana gelen TFF Başkanvekili Hüsnü Güreli, Ali Dürüst, İcra Kurulu Başkanı Cengiz Zülfikaroğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Çağlar ve Alaattin Aykaç kendilerini karşılayan mehteran takımı ile hatıra fotoğrafı çektirip törene geçtiler.

 

-Ergüler ve Alıcık NAZİLLİSPOR’UN Başarılarında en büyük pay sahibi oldular

Törende ilk konuşmayı yapan Nazilli spor Kulüp Başkanı Erdoğan Eker, Sporun amacına uygun yapıldığında toplumu kaynaştırıcı güce sahip olduğunu hatırlatarak “Sporda başarının her yolunun da tesisleşmeden geçtiğini unutmayız. Nazillispor Olarak 91 Takımın mücadele ettiği ikinci ve üçüncü lig kulüpler birliğinin yönetimindeyiz yaptığımız toplantılarda kulüplerimizden gelen en yoğun şikâyet Belediyelerin kendilerine yeteri kadar yardım yapmaması iddialarıdır. Bu konuda Nazilli spor olarak çok şanslıyız. Gerek şimdi Başkanımız Haluk Alıcık gerekse ondan önceki Belediye başkanımız Esat Ergüler çok ilginçtir ki gençliklerinde Nazilli spor forması giymiş, Nazilli sporda futbol oynamış kişilerdir. Onlar Nazilli Spora bu sevgileri ile sahip çıkmışlar NAZİLLİ SPOR’UN başarılarında en büyük pay sahibi olmuşlardır. Nazillispor’un başarılarını Nazilli’nin ve kendilerinin itibarı kabul etmişlerdir. Nazillispor onun için bugünlere gelmiştir. Bu tesisimize 2. lige çıktığımız yıl Nazilli’ye kadar gelip Nazillispor’un şampiyonluk kupasını Nazilli’de veren Futbol Federasyonu Başkanımız Sayın Yıldırım Demirören’in ismini vermekten dolayı mutluyuz gururluyuz. Amacımız Nazilli`den yeni Rıdvan Dilmenleri, Serkan Balcıları, Aydın Toscalıların çıkmasını sağlamak ülke sporuna hediye etmektir. Bunu gerçekleştirirken hedefimiz Ulu Önder Atatürk’ün Ben futbolcunun zeki, çevik ahlaklısını severim sözü Nazilli sporda meşalemiz rehberimiz olacaktır. Bu tesisimizin Nazilli’mize ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

-Türk Futboluna efsane isimler kazandırdı

Türk Futboluna efsane futbolcular kazandıran, mazisi başarılarla dolu büyük bir kulüp olan Nazilli Belediyespor’un bir ferdi olmaktan büyük onur ve gurur duyduğumu belirten Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Tesislerimiz 6 çim saha, 2 sentetik saha, 2 kamp tesisi ile Türk futboluna hizmet etmek için mücadele etmekte olan profesyonel ligdeki çoğu kulüpte olmayan ve herkese örnek olacak devasa tesislere ve alanlara sahiptir. Bir dönem futbol oynayarak hizmet ettiğim kulübüme, bugün Onursal Başkan ve Belediye Başkanı olarak hizmet etmekten gurur duyuyorum” dedi.

-Nazilli Belediyespor 4. Evladım.

Nazilli Belediyespor’un yaşam tarzı olduğunu aynı zamanda Nazilli Belediyespor’un 4. Evladı gibi olduğuna vurgu yaparak konuşmasına devam eden Belediye Başkanı Haluk Alıcık; “Allah’ım benim dönemimde Nazilli Belediye sporumuzun nasıl 3. Ligden 2. Lige çıkarmayı nasip ettiyse, PTT 1. Lige ve Süper Lige de çıkarmayı da nasip etsin inşallah! Nazilli Belediyespor Kulübümüz 1967 yılında kuruldu. 2. Lig ve 3 Liglerde mücadele etti. 1974-1975 yılında 3. Ligden düşerek sonrasında kapandı. 1984 yılında Yeni Nazilli spor olarak kurulan Kulübümüz daha sonra Nazilli Belediyespor ismini almıştır. Kuruluşundan sonra 3. ve 2. Liglerde mücadele etti. En son 2011-2012 sezonunda şampiyon olarak Spor Toto 2. Lige yükseldi. Ligin son maçında benim bildiğim Türk futbolunda ilk defa 3. Ligden 2. Lige çıkan Kulübümüz, Futbol Federasyonu Başkanımız Sayın Yıldırım Demirören’in elinden Şampiyonluk Kupasını almanın onurunu ve gururunu yaşadı. Kendi Şahsım Nazilli Belediyespor ailesi, Nazilli Halkım adına teşekkür ederim. Nazilli Belediyespor takımının futbol alt yapısı Hentbol, Basketbol (Erkek-Kız), Voleybol kız Hentbol Erkek, Masa Tenisi, Satranç, Güreş, Plaj Voleybolu, Tenis, Boks, Halter müsabakalarında 522 sporcumuz ile temsil edilmektedir. Nazilli Belediyespor Sosyal Tesisleri Eski Valimiz şuan İzmir Valisi Sayın Erol Ayyıldız ve Federasyon Yöneticisi Cengiz Zülfikaroğlu’nun katılımıyla 19.10.2015 yılında temeli atılmış, 5 Milyon 200 Bin TL maliyetle tamamlanmıştır. Sosyal Tesisimiz yaklaşık 638 m2’lik alanda tasarlanarak 4 katlı, toplamda 2182 m2 ye sahiptir. 15.300 m2 yeşil antrenman sahası 2580 m2 parke taşı kaplanmış alana sahiptir. Tesisimizi Federasyondan 300 Bin TL, Spor Totodan 600 Bin TL, 4 Milyon 300 Bin TL’ si de Nazilli Belediyesi tarafından karşılanmıştır” diyerek tesislerin hizmete girmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

-‘Hem yetiştir, hem Türk Sporuna kazandır, hem yarıştır”

Futbol ’un, barış ve kardeşlik köprüsünün oluşumunda önemli bir unsur olduğunu söyleyen, TFF Başkan Vekili Hüsnü Güreli, “Öncelikle isminin verildiği bu modern tesisin açılışına katılamayan Başkanımız Yıldırım Demirören’in sizlere sevgi, saygı ve selamlarını getirdim. Bugün, Belediye Başkanımızın da bahsini ettiği gibi, Fenerbahçe As Başkanı Hakan Dinçay’ın cenazesi nedeniyle çok istediği halde aramızda olamadı. Hakan Dinçay kardeşimize de Allah’tan rahmet diliyoruz. Mekânı Cennet olsun” diyerek futbol ve sporun önemini anlattı. Futbolun yüzyıllardır barış ve kardeşlik köprülerinin oluşmasında önemli bir unsur olduğunu kaydeden Başkanvekili Güreli, “Bu tesisin kurulumunda Sayın Yıldırım Demirören ile Belediye Başkanımız Haluk Alıcık’ın da ayrı bir yeri olduğunu da belirtmek istiyorum. Ne pahasına olursa olsun yarışmacılığı ön planda tutmak yerine ‘Hem yetiştir, hem Türk Sporuna kazandır, hem yarıştır” anlayışının Türk Futbolundaki birçok sorunu çözeceğine TFF olarak inanıyoruz. Bu nedenle son derece modern bir tesis yapılması ve Nazilli Belediyespor’un futbolcularına hizmete sunulması bizleri çok mutlu etti. TFF olarak temel hedefimiz, böyle tesislerimizin çoğalması için kulüplerimize destek olmak. 50. yılına bu sene ulaşmış olan Nazillispor olarak, inanıyorum ki, hayal ettiğiniz başarıların temelini bu tesislerde atacaksınız. İnşallah Nazilli Belediyespor önce 1. Lig’i arkasından da Süper Lig’i görecek. Bu açılış Türk Sporunun ihtiyacı olan dostluk köprüsüne de bir örnek teşkil edecek” diyerek tesisin yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.

-Türk Sporunun ve Türk futbolunun kurtuluşunun alt yapıdan geçiyor

Son konuşmayı yapan Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük ” Nazilli için mutlu ve özel bir gün hepimizi sevinç duyuyoruz çok güzel bir tesise kavuştu Nazilli sporumuz ancak ben ikinci bir kez daha sevinç duyuyorum.  Çünkü A Takımın bu tesise taşınmasıyla birlikte yan taraftaki A Takımın bu güne kadar kullanmış olduğu tesisler gençlik geliştirme merkezi olarak alt yapıya hizmet edecek. Bu vesileyle Türk Sporunun ve Türk futbolunun kurtuluşunun alt yapıdan geçtiğine inanan birisi olarak yıllardır da sporla ilgilenen birisi olarak o binanın bundan sonra Nazilli deki spora ve Ülkemizdeki spora katkısının büyük olacağına inanıyorum. Bu vesileyle sevincim daha da artıyor. Aynı zamanda ülkemizdeki stadyumların devasa stadyumlar yerine butik stadyumların ve daha kullanılabilecek stadyumlarla devam etmesi gerektiğine inan birsi olduğumu bir defa daha ifade etmek istiyorum. Gençlerimize yönelik bu kadar tesisi yaparken bu tesisleri onlara sunarken seyir zevkinin yanında aynı zamanda bu çocukların bu gençlerin yarın oynaya bilecekleri takımlar olması açısından yabancı sınırlamasının üst liglerde mutlaka gerektiğini burada işaret etmek istiyorum. Yine buradaki tesise çok büyük destek veren ve sporun gelişmesine spora özel önem gösteren Belediye Başkanımız Haluk Alıcık’a ben bir kez daha huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Spora önem verin sporla birlikte gençliği sağlıklı bir şekilde gelecek nesillere hazırlamak zorundayız. Bu tesislerin yapımın da yine emeği geçen Futbol Federasyonuna, Spor Toto teşkilatına. İsmini burada sayamayacağımız tüm paydaşlara tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Umarım Nazilli Belediye spor için Türk futbolu için hayırlı olur” dedi.

Yapılan konuşma ve zeybek gösterilerinin ardından tesisler dua ile açıldı. Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük eşliğinde Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, tesislerin yapımında emeği geçen herkese teşekkür plaketi sunup Nazilli Belediyespor Forması ile sağlıklı yaşam sandığı hediye etti. Ayrıca Nazillispor eski futbolcuları Erkan ULAŞ, Yalçın Günay, Ahmet Başa, Aktay Atilla, Osman Güntürkçin, Mümtaz Akman, Ahmet Baytekin. Mehmet Ali Özenir, Erkan Özdeneri, Mehmet Tapıcı, Tufan Akdemir, Mehmet Küsin, Doğan Akı plaket verilerek onura edildi.

 

* Kaynak: Nazilli Belediye Başkanlığı Nazilli Belediyesi Basın Yayın Ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

 

☾✫ BAYRAKLI HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.