Herkesi Spor’a ve Amatör Kulüplerimize sahip çıkmaya davet ediyorum.

1.Amatör 3.Gpruta mücadele eden ve bu sene güzel maçlar çıkartan Karşıyaka Gümüşpala Spor Kulubü bu sene grubunda Yamanlar Esen Spor’un ardından 38 puanla  2. Olarak tamamladı. Grubunun en golcü takımlarından olan Karşıyaka Gümüşpala Spor Kulübü Başkanı Yalçın Arslan Gazetemiz aracılığı ile şunları aktardı.

Herkesi Spor’a ve Amatör Kulüplerimize sahip çıkmaya davet ediyorum.

Öncelikle bu sezon kulübümüz grubunda 16 maçın 12 sini kazanarak, 2 Beraberlik ve 2 mağlubiyet ile 38 puanla 2. Sırada tamamlamıştır. 48 kez fileleri havalandıran bizlere güzel duygular yaşatan kardeşlerimizi buradan bir kez daha tebrik ediyorum.

 Futbolcusundan, yönetimine ve Başkanına kadar sımsıkı bir birlerine bağlanmış olan bu kulübümüz de başarı bu kaynaşmanın hediyesi olarak gelmektedir. Her türlü sıkıntıya rağmen genç kardeşlerimizi spora yönlendirme çabası içerisindeyiz. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim.” Sözünü kendimize ilke edinerek bu yönde sporcularımızla birlikte bir çalışma başlattık.

Sizin de bildiğiniz üzere bir çok sporcumuz yakın mahallelerimizde ikamet etmektedir. Gençlerimizi bu sayede yakından takip etme olanağımız olmaktadır. Gençlerimizin sosyal ve kültürel olarak erozyona maruz kaldığı bir dönemeçten geçmekteyiz. Sokaklarda kötü alışkanlıklar edinmelerini engellemek amacıyla onları Futbol Turnuvaları ve Spor Okullarımıza davet ediyorum. Burada hepimize çok iş düşüyor. Unutmayalım gençlerimiz bizim aydınlık gelecekler imizdir. Yediden yetmişe herkesi bu proje kapsamında İş Adamlarımızı, esnaflarımızı maddi ve manevi destek olmaya davet ediyorum. İlerleyen zamanlarda bu durum için birde gece yapmayı düşünüyoruz. Buradan elde edilen gelir ile genç kardeşlerimizin bir çok eksiğini kapatmayı hedeflemekteyiz. Bu durum sadece Karşıyaka Gümüşpala Spor için geçerli değildir. Benim çağrım bütün amatör kulüplere sahip çıkılması yönündedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.