Bozkurtlar Bayraklı’da Muhteşem bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Ülkü Ocakları Bayraklı İlçe Başkanlığının düzenlemiş olduğu 2.Geleneksel Ata’ya Saygı Yürüyüşü Bayraklı Sevgiyolunda büyük bir katılımla gerçekleşti.

Ülkü Ocakları Bayraklı İlçe Başkanı Tuncay Arslan ‘ın ev sahipliği yaptığı yürüyüşe Ülkü Ocakları Bornova İlçe Başkanı Oguz Bal, Ülkü Ocakları Karşıyaka İlçe Başkanı Halit Kılıç, MHP Bayraklı İlçe Başkanı Mehmet Aydın, Ülkü Ocakları Gaziemir İlçe Başkanı Ünal Tekdamar ve çok sayıda Ülkü Ocakları mensubu gençlerin katılım yaptı.

Bayraklı Atatürk Anıtı önünde toplanan yaklaşık bin kişilik kalabalık marşlar eşliğinde yürüyüşe başladı. Ellerinde 19 Mayıs, Atatürk Pankertlerı ve çok sayıda Türk bayrakları ve Tarihde kurulmuş 16 Türk devletlerinin bayraklarını taşıyan kalabalık “Türk’üz Türkçüyüz Atatürkçüyüz” “Ne Mutlu Türk’üm Diyene” “Vatan Sana Canım Feda” sloganları yanı sıra Ege Üniversitesinde Şehit edilen arkadaşlarını unutmadılar ve sık sık “Fırat Yılmaz Çakıroğlu” sloganları atan gurup esnaf tarafından alkışlarla desteklendiği görüldü. Daha sonra Ülkü Ocakları Bayraklı İlçe Başkanlığı önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Basın açıklaması yapan Ülkü Ocakları Bayraklı İlçe Başkanı Tuncay Arslan şunları aktardı.

Türk Milleti’nin hürriyet sevdasının alevlendiği, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milletimiz adına tarihi bir karar olan Samsun’a çıkışıyla Milli Mücadelenin ilk adımı atılmış, işgal ve esarete karşı ilk hamle yapılmıştır. Birinci Dünya Savaşı sonrasında Ülkemizin dört bir yanında başlayan işgaller neticesinde, topraklarımız çizilen haritalarda paylaşılmaktaydı. Bu şartlarda 16 Mayıs 1919 da Bandırma vapuru Türk Milletinin kurtuluşu, bağımsızlığı ve geleceği için Anadolu’ya doğru yola çıkmıştı. 19 Mayıs günü Samsun’a ulaşan Mustafa Kemal Türk Milletinin bağımsızlık, mücadele ve inanç ateşini alevlendirmiştir.

19 Mayıs karanlık tehditkar ve acı bir dönem de milli onurun dirilişi, bağımsızlık kararının dev adımıdır. 19 Mayıs Türk Milleti’nin birliğini, dirliğini hedef alanlara karşı emsalsiz bir meydan okumadır. 19 Mayıs Türk Milleti’nin bağımsızlığını kazanmak için göstermek olduğu bir inancın Türkiye Cumhuriyetine ulaşan uzun ve zorlu bir sürecin ilk adımıdır. 19 Mayıs teslimiyet belgelerini yırtıp atan cesaretin timsali, manda ve himaye çağrılarını bastıran kahramanlığın sesidir. Türk Milleti 19 Mayıs 1919 da Samsundan başlayarak ayağa kalkmış, tarihe örnek olan bir mücadele ve azimle Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur.

Maalesef 98 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkmasına sebep olan unsurlar yeniden vuku bulmuştur. Tarih tekerrür etmektedir. Türk Milleti bugünde yıkıcı ve bölücü unsurlarla karşı karşıyadır. Kimliğimiz, birliğimiz, vatanımız ve geleceğimiz tehtih altındadır.

Kimsenin şüphesi olmasın ki, Türk Milleti Şehitlerinin kanlarıyla sulanan topraklarda kurduğu bağımsız Türk Devleti sonsuza kadar yaşayacaktır. Bu irade ve güç Aziz Türk Milletinde mevcuttur. Milliyetçi Ülkücü Hareket var oldukça, Türk vatanı BÖLÜNMEYECEKTİR !

Bu düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, bütün silah arkadaşlarını, aziz Şehitlerimizi şükran ve rahmetle anıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyorum.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ! diyerek Arslan açıklamasını bitirdi.

Basın açıklamasının ardından Ülkücü Yemini eden kalabalık Ülkü Ocakları Bayraklı İlçe başkanı Tuncay Arslan’ın uyarısından sonra olaysız ve sessiz bir şekilde dağıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.