Ülkü ocakları Bayraklı ilçe başkanlığından görkemli konser

Bayraklı Ülkü Ocakları ilçe başkanlığı tarafından organize edilen “VATAN SANA CANIM FEDA” isimli konser Bayraklı Mustafa kemal kapalı spor salonunda gerçekleştirildi.

 

Kalabalık bir katılımın olduğu gecede Ali Kınık, Mahmut ARI,Ceyhun ŞİŞMANOĞLU” da konser verdi.

Konsere katılan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkanı Necat KARATAŞ, İzmir Ülkü Ocakları il Başkanı Bilgehan AĞABABA, Ülkücü işçiler İzmir il başkanı Murat ÇETİN, çevre İlçe Başkanları ,çevre ocak başkanları ile çok sayıda Ülkücü katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşının okunmasıyla başlayan etkinlikte ilk olarak Bayraklı Ülkü Ocakları ilçe başkanı Tuncay ARSALAN birlik ve beraberliğe vurgu yapan konuşmasını yaptı.
Konuşmasından satır başları,

“Engelleri Tek Tek Aşacağız

Atalarımızın Ergenekon dan demirden dağı eritip çıkmalarını, baharın gelişini, doğanın uyanışını temsil eden Türk’ün bayramı NEVRUZ Bayramınız kutlu olsun.

Dönüp baktığımızda Tarih aziz milletimizin başarıları, kahramanlıkları ve imkânsız denilen mucizeleri gerçekleştirmesi ile ilgili destanlarla doludur. İl Han oğlu Kıyan Han maden yeri adı verilen Ergenekon’dan demir dağları eritip nasıl çıktıysa bizlerde önümüze çıkarılan engelleri tek tek aşacağız.
Fitne gibi bizans hastalıkları ile hiç işimiz olmadı olmayacak
Biliyoruz ki; Ülkü Ocaklı olmak çileye talip olmaktır. Çünkü bu yol zor ve çetindir. Yusuf yüzlü ağabeylerimiz gibi bu zorlu dönemeçlerden geçeceğiz.

Bizler üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız. Yürüdüğümüz yolun zorluğunu biliyoruz. Bu yolda çıkabilecek engellerle mücadele etmeye hazırız. Boş laflar, dedikodular, fitne gibi Bizans hastalıkları ile hiç işimiz olmadı olmayacak dedi.

Ardından Ülkü Ocakları İzmir il başkanı Bilgehan AĞABABA kürsüye çıktı.

Türk milletinin sıkıntılı bir dönemden geçtiğini belirterek, herkese sağduyu çağrısında bulundu.”

‘PROVOKASYONLARA DİKKAT’

Ülkü Ocakları’nın adını kullanarak, bozkurt işaretleri yaparak bazı art niyetli kişilerin provokasyon yapmaya çalışabileceği uyarısında bulunan Ağbaba, “Adımızı kullanıp art niyetli insanlar provokasyon yapabilir, bu konuda herkesi uyarıyoruz. Ülkü Ocaklarımız’ın sosyal medyada hesapları var, açık telefon numaraları var. Vatandaşlarımız bizi muhatap alsınlar. Halkımızdan ricamız, bu tür durumlarda ocağımıza gelmeleridir. Bu tür provokasyon yapmak isteyenlere karşı da yasal yolara başvuruyoruz.” dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ve Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’un emrinden çıkmayacaklarını aktaran Ağbaba şunları söyledi :

“Referandum sürecine kısaca değinmek isterim. Teknik bilgiye çok fazla gerek yok lakin liderimizin tavrını ve Miliyetçi Hareket Partisi’nin bu işin neresinde olduğunu sizinle paylaşmak isterim. Devlet bey ve MHP’nin bizzat müdahil olduğu “Türk tipi Anayasa” oluşturulmuştur. Anayasamızın ilk dört maddesi yine anı şekilde Liderimiz Devlet bey ve MHP’nin teminatı altındadır. Bu şekilde oluşturulan “Anayasaya Hayır mı?” Diyecektik. Bunu mantık kabul edebilir mi ? Bizlerin kararı referandumda evet olacaktır.”

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’un sözlerinin çarptırıldığını belirten Başkan Ağbaba “Ülkü Ocakları Genel Başkanımız geçtiğimiz hafta sonu İstanbuldaki eski il içe ocak başkanlarıyla yaptığı bir konuşmadan kesitler alarak çarpıtmalar yapılmaktadır.

Genel başkanımızın konuşmasının çarpıtılan kısmının tam şekli şudur.

“Biz tatsızlığı gerilimi husuzrsuzluğu lüzumsuzluğu istemiyoruz . ama davamız adına her kim olursa olsun ülkemiz milletimiz adına bize iş düştüğünde, iş başa düştüğünde hem vallahi hem billahi arkamıza bakmayız, gereken neyse onu yaparız . Bu millet darda ise insanlarımızın bize ihtiyacı varsa elimize silahımızı alır gerekirse de savaşırız hiç mesele değildir” bu metinden sadece ‘’elimize silahımızı alır gerekirse de savaşırız’’ cümlesi alınıyor, şer odaklarınca , kaleminden fitne dökülen kahpelerce çarpıtılıyor… neymiş efendim ülkücüler tehdit ediliyormuş neymiş efendim ülkü ocakları genel başkanı savaşacakmış deniliyor. be haramzadeler be satılmışlar bu sözlerin neresinde ülkücüye bir tehdit vardır. Sizlere soruyorum aziz dava arkadaşlarım hangi vicdan bunu kabul eder ?”. dedi

İzmir İl Ocak Başkanı, “Ülkücü irade olarak yola çıkanların maskelerini teşkilatçı tavır düşürmüştür. Şimdi de genel başkanımıza iftira atanlar kalkmış İzmir’de gün doğdu diyormuş! Bunlar ne bilir Allah aşkına, genel başkanımıza Ülkücülere iftira atmaktan, fitne fesat yapmaktan başka.bunların kalbi kararmış aziz ülküdaşlarım, bunlara gün doğmuş gün batmış fark eder mi ? sanıyorsunuz. Gün doğmamış meydanlarda fitne satanlar Ülkücüler adına karar veremez.

Ülkücüler adına tek karar verecek mercii Liderimiz Devlet Bahçelidir. Genel Başkanımız Olcay Kılavuz beyefendidir ve teşkilatımızdır. Fetö’nün itleri Ülkücüler adına karar veremez,kıratçılar Ülkücüler adına hüküm veremez nerden geldikleri belli olmayanlar Ülkücüler adına bir kelime dahi edemez. Ne sanıyor bunlar kendilerini, Bozkurtları öldü bilip de istediklerini yapacaklarını mı sanıyorlar.

İkazla uyarıyoruz, bu millet , bu teşkilat her zaman içerisinden bir yiğit çıkarmaya muktedirdir. Gerekirse yeniden bir Kürşat çıkar ,Çin sarayı baskını gibi, fitnecilerin yalancıların ,hayırsızların, kürsülerini başlarına geçirip öldü sandıkları bozkurtların dirilişine vesile olur. Kimseyi tehdit etmiyoruz, kinde kusmuyoruz. Lakin biliyoruz ki bu teşkilatın geçek sahibi sizler varken kimseye bir kelam ettirmeyiz.” diye konuştu.

Ardından MHP İzmir il başkanı Necat KARATAŞ kürsüye çıktı konuşmasında

“Aranızda Fethi Sekinler, Fıratlar, Ömer Halisdemirler, Kürşadlar, Seyyid Onbaşılar, Velicanlar, Süleymanlar ve Özkuzular var biliyorum.

Devlete, Vatana ve millete canını feda edecek binlerce yiğit var görüyorum. Onu zamanı geldiğinde hepiniz yaparsınız fakat bizim vazifemiz sizi yaşatmak, binlerce yıl daha bu topraklarda güvenle ve huzurla yaşamanızı sağlamaktır. Vereceğimiz “evet” oyları işte bu kararın mührü olacaktır” ifadelerini kullandı.

MHP ÇİZGİSİNE GELİNDİ

Konuşmasında “Cumhurbaşkanlığı Sistemi ve Anayasa Referandumu” sürecini de anlatan Karataş, “Çözüm, Akiller, Düz Ovada Siyaset, Habur, Oslo ve Dolmabahçe Rezaletlerini yaşamayalım diye Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli ve Kadroları Artık yeter diyerek Son Sözü Söyledi! Anayasayı da biz yaparız. Devleti de biz koruruz anlayışıyla hareket eden partimiz ne derse o oluyor! Bütün o rezaletlerden sonra MHP çizgisine gelindi” diyerek süreçte MHP’nin ağırlığını vurguladı.

Karataş, “Türk Kimliğini hiçe sayan ve Anadolumuzdaki bin yıllık Türk devletini yok etmek isteyen PKK-HDP ve FETÖ anayasası yapılırken sesi çıkmayanların, MHP’nin Türk Anayasası için feryat etmeleri zihniyetlerini ortaya koyuyor. Umurumuzda değil Son sözü biz söyledik, son sözü Lider Bahçeli söyledi. Devlet, Millet, Vatan ve Bayrak Türk’tür Türk kalacaktır. Sonuna kadar “evet” diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşması sık sık Ülkü Ocaklı gençlerin alkışlarıyla kesilen İl Başkanı Necat Karataş geceyi düzenleyen Bayraklı Ülkü Ocakları ilçe  Başkanı Tuncay Arslan’a ve yönetim kuruluna teşekkür etti, örs üzerinde demir dövdü. Konuşmalardan sonra sahneye çıkan Ali Kınık ve diğer sanatçılarla coşan ülkü gençler “Hareketin Lideri Devlet Bahçeli” sloganları attı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.