Efelik Ruhu-Zeybek Kardeşliği

Efelik Ruhu Projesi etkinlikleri, ‘’Efelik Ruhu-Zeybek Kardeşliği Buluşması’’ ile Sultanhisar’da devam etti…

Zeybeklik geleneğine yeni fotoğraflar kazandırmak amacıyla, Aydın’ın Sultanhisar ilçesi sınırları içerisinde bulunan, Nysa antik şehri kalıntıları bölgesinde gerçekleştirilen etkinliğe Efelik Ruhu Projesi ekibinden; Genel Yayın Yönetmeni Şahin Efe Yılmaz, Aydın Barlas, Doğan Basmaz, Muhsin Murat Öz, Murat Demiroğlu, İzzet Akgün, Ali Osman Altıner, Caner Kardeşseven; Sultanhisar Gobaceşli Folklor, Kültür ve Sanat Derneğinden; Mehmet İnce, Barış Terzioğlu, Utkan Yağcı, Oğuz Erozan, Kenan Karakaya, Gizem Nur Çakıroğlu, Büşra Pazarlı, Esra Güngör, İlayda Cengiz ve Nafod- Nazilli Fotoğraf ve Plastik Sanatlar Derneğinden; Başkan M. Turhan Keskin ile Berrin Türkan Kırcaklı katıldılar.

Nysa antik şehri bölgesinde gerçekleştirilen çekimler, daha sonra Kavaklı Köyü, Yörük Ali Efe evinde devam etti.

Kavaklı Köyünde yapılan çekimlerden sonra köy sakinleri, misafirler için yemek hazırlayıp, ikramda bulununca, zeybek erkekler ve kızlar, teşekkür için birlikte Harmandalı oynadılar.

Ayrıca Kavaklı Köyü sakinlerinden Yörük Ali Efe Sevenler Kahvesi işletmecisi Asil Efe ve Muharrem Öztürk’de köye gelen ekibe ikramlarda bulundular.

Daha sonra Gocabeşli Folklor, Kültür ve Sanat Derneğinde etkinliğe katılanlar için yemek veren, Başkan Hüseyin Yağcı ve eşi Türkan Yağcı, zeybeklik geleneğine yeni fotoğraflar kazandırmak adına gerçekleştirilen etkinlik sebebiyle, emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

 

İLK KURŞUN

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.