Bayraklı 7. Deve Güreşi Festivali için geri sayım sürüyor

Bayraklı Belediyesi tarafından bu yıl 7.’si düzenlenecek Geleneksel Deve Güreşi Festivali 5 Mart Pazar günü saat 10.00’da Smyrna Meydanı’nda gerçekleştirilecek.

Bayraklı Belediyesi tarafından bu yıl 7.’si düzenlenecek Geleneksel Deve Güreşi Festivali 5 Mart Pazar günü saat 10.00’da Smyrna Meydanı’nda gerçekleştirilecek. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Birlik ve beraberlik içerisinde düzenlediğimiz festivalimize olan ilgi her geçen yıl artıyor. Bu yıl da binlerce kişiyi Bayraklı’da ağırlayacağız. Herkesi festivalimize bekliyoruz” dedi.

İzmir’de Bayraklı Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Deve Güreşi Festivali’nin 7.’si için geri sayım sürüyor. 5 Mart Pazar günü Smyrna Meydanı’nda düzenlenecek festivale, İzmir başta olmak üzere Ege Bölgesi’nden gelecek binlerce kişi güzel bir gün geçirecek. Festivalde İzmir, Çanakkele, Balıkesir, Muğla ve Manisa’dan 100’ün üzerinde deve güreşecek.

Her geçen yıl ilgi artıyor

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, düzenledikleri festivale ilgilinin her geçen yıl arttığını belirterek, “Bizim festivalimizde kan ve göz yaşı yok. Birlik, beraberlik, Atatürk ve Türk bayrağı var. Gerçek bir festival tadında bir etkinlik gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımız hem mangallarını yakıyor hem de güreşleri izliyor. Festivalimize ilginin her geçen yıl arttığını görmek bizleri mutlu ediyor. Sadece İzmir’den değil Ege Bölgesi’nin birçok ilinden güreşleri izlemeye gelenler oluyor. Develer güreşecek, gelenek sürecek. Tüm hemşehrilerimizi festivalimize bekliyoruz” dedi.

Gün boyu sürecek

Festivalde güreşlere katılan develer yaşlarına göre baş üstü, baş ve baş altı kategorilerinde gün boyu yarışacak. Müsabakalar sonucu dereceye giren deve sahiplerine törenle kupa verilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.