“Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, Türk Milleti’nin 57. Alayı”


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/bayranet/public_html/wp-content/plugins/wp-post-author/includes/awpa-functions.php on line 162

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/bayranet/public_html/wp-content/plugins/wp-post-author/includes/awpa-functions.php on line 163

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/bayranet/public_html/wp-content/plugins/wp-post-author/includes/awpa-functions.php on line 164

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/bayranet/public_html/wp-content/plugins/wp-post-author/includes/awpa-functions.php on line 165

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/bayranet/public_html/wp-content/plugins/wp-post-author/includes/awpa-functions.php on line 166

Bayraklı Ülkü Ocakları Başkanı Tuncay Arslan “Biz Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nı Türk Milleti’nin 57. alayı, Türk Milleti’nin kurtuluş sigortası olarak görüyoruz. Türk Milleti’nin varolması için mücadele gösteren gençlik hareketidir. Tüm vatanseverleri ve gençleri bu hareketin içerisinde olmaya davet ediyorum” dedi

Yenigün TV’de Taner Özgür’ün konuğu olan Bayraklı Ülkü Ocakları Başkanı Tuncay Arslan, Ülkü Ocakları hakkında bilgi vererek, projelerinden bahsetti. Arslan, gündeme getirdikleri projelerin hedefinde gençliğin olduğunu belirtti. Arslan, Ülkü Ocakları varoldukça gönderlerden bayrakların inmeyeceğini vurgulayan Arslan, “Ülkü Ocakları varoldukça minarelerden Ezan-ı Muhammediler kesilmeyecektir, Ülkü Ocakları varoldukça gönderlerden bayraklar inmeyecektir. Bayrağımızı indirmeye kimsenin gücü yetmeyecektir Allah’ın izni ile…

Biz Türk Milleti olarak 16 büyük devlet kurduk 17.’si ise Türkiye Cumhuriyeti’dir. Ve biz devletlerin kuruluşundaki milli ruhuz. Ülkü Ocakları Türk Milleti’nin özetidir, Türk Milleti’nin kendisidir. Buraya geldikleri zaman özledikleri sevgi, saygı ortamını göreceklerdir. Genç kardeşlerimizin kendilerine karşı özgüven eksiklikleri vardır, biz bu noktada o milli ruhu bulmalarına, milli şuuru yakalamalarına bir köprü vazifesi görüyoruz. Hani batmayacağına inanarak suya bas yürür gidersin, mucize batmamakta değil, inanabilmektedir. Genç kardeşlerimizin ilk önce kendilerine inanmaları gerekmektedir” dedi.

Tuncay Arslan kimdir? Sizi tanıyabilir miyiz?

Ben bu cennet vatanın Karadeniz Bölgesi’nin Giresun ilindenim. Aslen Giresunluyum, doğma büyüme İzmir’deyim. Milliyetçi bir aileye mensup olmam sebebiyle babam, amcam, ailem vasıtası ile 1995-1997 yılları arasında İzmir Bayraklı’da açılan ocağımıza merhaba dedim. Küçük yaşlardan beri camianın içindeyim. Bugüne kadar değişik görevlerde bulundum. Belli bir dönem MHP Bayraklı İlçe Teşkilatı’nda Başkan Yardımcılığı Teşkilat Masa Başkanlığı görevinde bulundum. Şu an halen amatör ligde kulübümüz var, orada yöneticilik yapıyorum. Kendi ocağımızın futbol kulübü var, orada da devam ediyorum. Kısaca Tuncay Arslan budur.

Türkiye’nin en büyük gençlik hareketiyiz

Bayraklı Ülkü Ocakları şu an neler yapıyor? Projeler nelerdir?

Ülkü Ocakları son 36 yıla damgasını vuran Türkiye’nin en büyük gençlik hareketidir. Bu gençlik hareketi Ankara’da Dil Tarih Fakültesi’nde Coğrafya, Ziraat Fakültesi’nde bir pano açma ile başladı, o zaman üniversitelerde gençlere bir pano açma gibi yetki verildi. Bizim o dönemdeki Milliyetçi abilerimiz komünizme karşı pano oluşturuyorlar ve Ülkü Ocakları adıyla bunu yapıyorlar. İlk çıkış noktası burasıdır, o gün bugün Ülkü Ocakları her daim vardır. Buradan da Bayraklı Ülkü Ocakları’na gelmek istiyorum.

Bayraklı Ülkü Ocakları olarak biz değişik faaliyetlerde bulunuyoruz. Esnaflarla esnaf ziyareti yapıyoruz, dertlerine derman olacak çareler bulmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda ocak bünyesinde bulunan gençlerimizi kötü alışkanlıklardan, kahve köşelerinden ve sokaklardan kurtarmak adına, sokaklara düşmemeleri adına projeler üretiyoruz. Son zamanlarda artan çocuk istismarı, kadına şiddet olaylarına yönelik konferans, panel çalışmaları yapıyoruz.

Özel günlerde Kuran-ı Kerim,Tilavet, Namaz kitabı gibi faaliyetlerimiz oldu. Bayraklı’da okullarda liseli kardeşlerimize bunların dağıtımını sağladık. Gençlerimizi Türklük gurur ve şuuruna, İslam ahlak ve faziletine uygun yaşamaya davet ediyoruz. Çünkü biz biliyoruz ki bu yaşam mücadelesinde örf ve adetlerimizden koptuğumuz zaman, ülkemizin geleceğinin karanlık olacağını düşünüyoruz. Diziler ve birtakım görsel ve yazılı medya sayesinde gençlerimiz bozulmaktadır. Biz de Ülkü Ocakları’ndan olmanın vermiş olduğu düstur ile hal ve hareketlerimize dikkat etmek adına harekete geçtik.

“Ocağa Giden Genç” projesi

Son zamanlarda kanayan yara haline gelen uyuşturucu ile ilgili yapmış olduğunuz “Ocağa Giden Genç” projesi hakkında biraz bilgi verir misiniz?

Bu Ocağa Giden Genç Projesi’nde “Arsız olmaz, hırsız olmaz, vatan haini olmaz, devlete düşman olmaz” ilkesi ile hareket ettik. Bunu Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak tüm teşkilatlarımız yaptı. Genel Merkezimizin bir projesidir bu.

Biz ocağa giden gencin Alparslan olacağını, Fatih olacağını, Atatürk olacağını, Başbuğ Alpaslan Türkeş olacağını söylüyoruz. Ocakta bunun temelini attığımızı düşünüyoruz. “Damarlarındaki Asil Kanı Zehirleme” adlı bir kampanya başlattık. Bu kampanyamızla ilgili bastırdığımız broşür sayesinde genç kardeşlerimizi bilgilendirmeye çalıştık.

Bu kampanya nezdinde gelen tepkiler nelerdir?

Çok güzel tepkiler aldık. Madde bağımlısı olup da çocukları ile uğraşamayan aileler yardım etme noktasında bizden destek istediler. Biz bu yardımları uzmanlar aracılığı ile gerek emniyet, gerek psikologlar aracılığı ile sağlamada köprü vazifesi gördük. Birçok aile ne yapacaklarını bilmiyor, nereye başvuracaklarını bilmiyorlar, emniyete gitmekten çekiniyorlar. Buradan tüm ailelere seslenmek istiyorum. Çocuğunuzda böyle bir durum söz konusu ise emniyete gitmekten asla çekinmeyin. Emniyet teşkilatımız bu konuda gerekli çalışmayı yapıyor, yeter ki ailelerimiz onlarla iletişime geçsinler.

“Çocuk Bedenime Dokunma Projesi”

Diğer projeniz olan çocuk istismarına yönelik olarak “Çocuk Bedenime Dokunma” ve “O elini indir” adlı projenizden bahseder misiniz?

Bu projemiz Bayraklı Ülkü Ocakları’nın Asena birimi tarafından genç bayan arkadaşlarımız aracılığıyla yapılan bir projemizdir.

Tamamen kendileri çalıştılar, çocuk tecavüzleri, istismarı ve katledilmeleri ile ilgili araştırma yaptılar ve belli bir rakama ulaştılar ve burada çocuk istismarı sayısı 80 bine ulaşmış ancak şu an 17 bine yakın dava var.

Peki bu noktada aileler korkuyor mu? Dava açmaya mı çekiniyorlar?

Bu duruma maruz kalan kardeşlerimizde ve ailelerinde bir utanma duygusu hakim ve kimse duymasın diye bir yaklaşım var. Bu düşünce tamamen yanlıştır. Bu cinsel istismara maruz kalmış kardeşlerimizin kesinlikle utanılacak bir durumları yoktur. Veya mahçup olacakları bir durum söz konusu değildir. Bunları yapan hainlere karşı ki bu terim en doğrusu olacaktır. En az onlar kadar cesur olup şikayet etme noktasında harekete geçmelidirler.

Size bu konuda yardım etmeniz için gelen oldu mu?

Bize bu konuda gelen olmadı ama biz bu broşürleri dağıtmaya başladığımızda özellikle şu dikkatimi çekti, özellikle kadınların bu broşürleri görünce arkadaşlarımızın arkasından gidip ellerinden aldıklarını gördük. Minik Bedenime Dokunma Projesi kapsamında hiçbir broşürümüzü yerde görmedik. İnsanlar buna son derece duyarlı bir yaklaşım gösterdiler. Son dönemlerde Türkiye’nin en büyük sıkıntılarından bir tanesi de bu. Şu an ülkemizde ciddi bir kültür emperyalizmi bulunmaktadır. Toplumun ahlakı ile oynanmaktadır. Toplumumuzu ayakta tutan ahlakçılık ilkemize karşı büyük bir saldırı var. Bir milletin ahlakı kaybolduğu zaman, dili kaybolduğu zaman o millet yok olur. Biz de bu ahlaki konularda duyarlı olmaya çalışıyoruz.

“Siftah bizden bereketi Allah’tan”

Diğer projelerinizden de biraz bahseder misiniz?

Esnafımızla ilgili “Siftah bizden bereketi Allah’tan” projesi ile tüm esnafımızı ziyaret ederek, zarfın içinde koyduğumuz elli kuruş ve bir liraları onlara hediye ettik. Rızıklarını helal yoldan kazanmaları için sabah erken saatlerde arkadaşlarımız tüm esanafa bunları dağıttı. Bu projemiz ile esnafımızın dertlerine derman olmaya çalıştık, malum küçük esnafımız yok olmak üzere. Biz hep beraber var olma mücadelesi veriyoruz. Bayraklı Ülkü Ocakları her konuda var olmak istiyor.

Bununla ilgili esnaf abilerimizden çok güzel tepkiler aldık. Özellikle Milliyetçi-Ülkücü abilerimiz bu dağıttığımız siftah paralarını çerçeveletip dükkanlarına astılar. Bu kampanyadan sonra abilerimiz bizi arayıp bu kampanyayı genişletelim, farklı işler yapalım dediler.

Altınyol metro çalışması en büyük sıkıntımız

Bayraklı’da yaşayan biri olarak biraz da Bayraklı bölgesinin sorunlarına değinebilir misiniz?

Bizim de bir Ar-Ge grubumuz var. Bu Ar-Ge grubumuz Bayraklı’da sorunların neler olduğuna dair araştırmalar yaparlar ve bu araştırma neticesinde panzehir olması için çözüm yolları noktasında bir dosya hazırlarlar ve biz de bu dosyaları kendi ocağımızda tutarız. Tabii isteyen olursa da bunları verebiliriz. Ara sıra da gidip bunları belediye başkanına da arz ettiğimiz olmuştur.

Özellikle Altınyol metro çalışması Bayraklı’yı ikiye bölmüştür ve en büyük sıkıntı şu an budur.

Türk Milleti’nin kurtuluş sigortasıyız

Buradan genç kardeşlerimize vereceğiniz mesajlar nelerdir?

Biz herkesi Ülkü Ocakları’na davet ediyoruz. Hz. Kur’an’da İsra suresi 13.ayetinde geçiyor “Kader deyip geçme, bak ne diyor sırrın sahibi şuurlu beyinlere. ‘Biz her insanın kaderini kendilerine bağlı kıldık’ . Kimse, bu benim kaderimde var, dememeli…

Biz Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nı Türk Milleti’nin 57. alayı ve Türk Milleti’nin kurtuluş sigortası olarak görüyoruz. Türk Milleti’nin varolması için mücadele gösteren gençlik hareketidir.

Tüm vatanseverleri ve gençleri bu hareketin içerisinde olmaya davet ediyorum. Ülkü Ocakları varoldukça minarelerden Ezan-ı Muhammediler kesilmeyecektir, Ülkü ocakları varoldukça gönderlerden bayraklar inmeyecektir. Bayrağımızı indirmeye kimsenin gücü yetmeyecektir Allah’ın izni ile… Biz Türk Milleti olarak 16 büyük devlet kurduk, 17.’si ise Türkiye Cumhuriyeti’dir. Ve biz devletlerin kuruluşundaki milli ruhuz. Ülkü Ocakları Türk Milleti’nin özetidir, Türk Milleti’nin kendisidir. Buraya geldikleri zaman özledikleri sevgi, saygı ortamını göreceklerdir.

Genç kardeşlerimizin kendilerine karşı özgüven eksiklikleri vardır, biz bu noktada o milli ruhu bulmalarına, milli şuuru yakalamalarına bir köprü vazifesi görüyoruz. Hani batmayacağına inanarak suya bas yürür gidersin, mucize batmamakta değil, inanabilmektedir. Genç kardeşlerimizin ilk önce kendilerine inanmaları gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.