Karataş’la referandum gündemi: ‘Olağanüstü’ toplantıda neler konuşulacak?

İl Başkanı Karataş referandum sürecine ilişkin açıklamalarda bulunurken, Konya’da yapılacak olağanüstü zirvenin içeriği hakkında bilgilendirmede bulundu.

Türkiye, Nisan ayında yapılması beklenen anayasa değişikliğinin tarihi halk oylamasına kilitlendi. Referandum programlarını hazırlayan siyasi partiler de alana inmeye hazırlandı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Devlet Bahçeli 10-12 Şubat tarihlerinde Konya’da olağanüstü toplantı yapma kararı aldı. Zirvenin ana gündem maddesinin ise referandum süreci olduğu belirtildi.

İL TEŞKİLATLARINA BİLDİRİLMİŞ OLACAK
MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş Egedesonsöz’e yaptığı değerlendirmede önemli açıklamalarda bulundu.

Karataş, “Bu toplantı neticesinde alınan kararlar ve izlenecek yol netleşmiş olacak. Biz de İzmir Teşkilatı olarak gereken açıklamayı yapacağız.  Genel Başkanımız ve merkez yönetme kurulumuz illerde nasıl programlar hazırlanacağını belirleyecektir. Mitingler mi yapılacak yoksa salon toplantıları, sivil toplum kuruluşları toplantıları mı olacak hafta sonu kesinlik kazanacak. İzlenecek program çıkacak karar sonucunda MHP’nin tüm il teşkilatlarına bildirilmiş olacak” dedi.

İL BAŞKANLARI TOPLANTISI YAPILABİLİR
Karataş, “Sonrasında muhtemelen genel başkanımız il başkanlarıyla bir toplantı gerçekleştirir. Dolayısıyla o görüşmelerden sonra İzmir’deki çalışma programları hakkında net konuşacağız. Partinin yetkili kurulları bunu açıklamadan ‘Biz şunu yapacağız’ diyemeyiz” diye konuştu.

SON 1 AY KALA NETLEŞİR!
“Şu aşamada referanduma bir hayli zaman var” diyen Karataş temkinli konuştu ve “Şu an çıkan anketlerin birçoğu gerçeği yansıtmayabilir. ‘Evet’ tercihinin çok yüksek çıkacağı ya da tam tersi ‘Hayır’ın önde olduğu çeşitli anketler var. Son bir ay ya da 25 güne gelindiği zaman mesele netleşecektir. Çünkü kararsızların karar vereceği tarih son döneme denk gelir. Bu geçmiş seçimlerde de yaşanmıştır. Bu anketlere itibar etmemekte fayda var” ifadelerini kullandı.

kaynak:Mehmet İŞLER /EGEDESONSÖZ 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.